Cabinet, Sink, -2 Bowl Central -Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GDS127R1CS
EAN: 8050247104216
Brand: FORCAR MULTISERVICE
Unit: pc
Stock qty: Pre-order
Delivery time (day): 30-90
Delivery time within Estonia for stock items approx. 3-5 working days. NOTE! Due to the rapid price increase, prices for non-stock items may change without prior notice! Standard prices with 24% VAT.
13,32 €/Kg
Cabinet, Sink, -2 Bowl Central -Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GDS127R1CS
One bowl Sinks with sliding doors and drainer depth 700 mm - stainless steel structure - top and bowl in stainless steel AISI 304 - bottom shelf with Omega reinforcement crossbar - hollow core doors - h 100 mm backsplash - adjustable feet - drain and overflow drain included.| Technical Specifications | |
|---|---|
| Machine dimensions (L×W×H) | 120.0 × 70.0 × 95.0 cm |
| Packaging dimensions (L×W×H) | 130.0 × 80.0 × 115.0 cm |
| Packaging volume | 1.196 m³ |
| Net weight | 60.0 kg |
| Gross weight | 70.0 kg |
| Certifications | CE |
| Country of origin | IT |
Frequently Asked Questions
What product is Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GDS127R1CS and what is it used for?
Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GDS127R1CS is a professional product for professional draining and food preparation in large cakes. The product is available from the FERMETECH e-shop.
How to maintain and clean Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GDS127R1CS?
We recommend that the Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GDS127R1CS be cleaned after each use. Follow the manufacturer's care instructions in the product description.
How to order Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GDS127R1CS?
You can order Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GDS127R1CS conveniently from our e-store fermetech.ee. Add the product to the shopping cart and complete the order.
| Weight (kg) | 60 |
| High (m) | 9.5 |
| Width (m) | 7 |
| Length (m) | 12 |






