Cabinet, Sink, -2 Bowl Central -Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 2000x700mm GDS207M2CS
EAN: 8050247104353
Brand: FORCAR MULTISERVICE
Unit: pc
Stock qty: Pre-order
Delivery time (day): 30-90
Delivery time within Estonia for stock items approx. 3-5 working days. NOTE! Due to the rapid price increase, prices for non-stock items may change without prior notice! Standard prices with 24% VAT.
12,93 €/Kg
Cabinet, Sink, -2 Bowl Central -Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 2000x700mm GDS207M2CS
Two central bowls sink with drainer with sliding doors depth 700 mm - stainless steel structure - top and bowl in stainless steel AISI 304 - bottom shelf with Omega reinforcement crossbar - hollow core doors - h 100 mm backsplash - adjustable feet - drain and overflow drain included.| Technical Specifications | |
|---|---|
| Machine dimensions (L×W×H) | 200.0 × 70.0 × 95.0 cm |
| Packaging dimensions (L×W×H) | 210.0 × 80.0 × 115.0 cm |
| Packaging volume | 1.932 m³ |
| Net weight | 92.0 kg |
| Gross weight | 102.0 kg |
| Certifications | CE |
| Country of origin | IT |
Frequently Asked Questions
What product is Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 2000x700mm GDS207M2CS and what is it used for?
Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 2000x700mm GDS207M2CS is a professional product for professional draining and food preparation in large cakes. The product is available from the FERMETECH e-shop.
How to maintain and clean Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 2000x700mm GDS207M2CS?
We recommend that the Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 2000x700mm GDS207M2CS be cleaned after each use. Follow the manufacturer's care instructions in the product description.
How to order Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 2000x700mm GDS207M2CS?
You can order Sink cabinet, 2 bowls central, Drainer 200X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 2000x700mm GDS207M2CS conveniently from our e-store fermetech.ee. Add the product to the shopping cart and complete the order.
| Weight (kg) | 92 |
| High (m) | 9.5 |
| Width (m) | 7 |
| Length (m) | 20 |






