Drawer Unit, SS (FORCAR MULTISERVICE) 500x580mm ACCASGDATS (ACCASGDATS6250)
EAN: 8055385438599
Brand: FORCAR MULTISERVICE
Unit: pc
Stock qty: Pre-order
Delivery time (day): 30-90
Delivery time within Estonia for stock items approx. 3-5 working days. NOTE! Due to the rapid price increase, prices for non-stock items may change without prior notice! Standard prices with 24% VAT.
19,82 €/Kg
Drawer Unit, SS (FORCAR MULTISERVICE) 500x580mm ACCASGDATS (ACCASGDATS6250)
Drawer units for stainless steel tables with two drawers. Made in Italy.| Technical Specifications | |
|---|---|
| Machine dimensions (L×W×H) | 50.0 × 58.0 × 54.0 cm |
| Packaging dimensions (L×W×H) | 60.0 × 68.0 × 70.0 cm |
| Packaging volume | 0.286 m³ |
| Net weight | 28.0 kg |
| Gross weight | 38.0 kg |
| Certifications | CE |
| Country of origin | IT |
Frequently Asked Questions
What is the product Stainless steel drawer block (FORCAR MULTISERVICE) 500x580mm ACCASGDATS (ACCASGDATS6250) and what is it used for?
Stainless steel drawer block (FORCAR MULTISERVICE) 500x580mm ACCASGDATS (ACCASGDATS6250) is a professional product for professional ladling and food preparation in large cakes. The product is available from the FERMETECH e-shop.
How to maintain and clean Stainless steel drawer block (FORCAR MULTISERVICE) 500x580mm ACCASGDATS (ACCASGDATS6250)?
We recommend cleaning the stainless steel drawer block (FORCAR MULTISERVICE) 500x580mm ACCASGDATS (ACCASGDATS6250) after every use. Follow the manufacturer's care instructions in the product description.
How to order Stainless steel drawer block (FORCAR MULTISERVICE) 500x580mm ACCASGDATS (ACCASGDATS6250)?
You can order Stainless steel drawer block (FORCAR MULTISERVICE) 500x580mm ACCASGDATS (ACCASGDATS6250) conveniently from our e-store fermetech.ee. Add the product to the shopping cart and complete the order.
| Weight (kg) | 28 |
| High (m) | 5.4 |
| Width (m) | 5.8 |
| Length (m) | 5 |






