Shelf 80X40X40cm, SS (FORCAR MULTISERVICE) 1600x300mm GDWBS1R163
EAN: 8050247104483
Brand: FORCAR MULTISERVICE
Unit: pc
Stock qty: Pre-order
Delivery time (day): 30-90
Delivery time within Estonia for stock items approx. 3-5 working days. NOTE! Due to the rapid price increase, prices for non-stock items may change without prior notice! Standard prices with 24% VAT.
21,80 €/Kg
Shelf 80X40X40cm, SS (FORCAR MULTISERVICE) 1600x300mm GDWBS1R163
Stainless Steel Shelves stainless Steel Structure - shelf height 30 mm or 40 mm - backsplash h 30 mm - wall mounting racks h 400 mm included - racks can be stacked to obtain multiple levels.| Technical Specifications | |
|---|---|
| Machine dimensions (L×W×H) | 160.0 × 30.0 × 40.0 cm |
| Packaging dimensions (L×W×H) | 166.0 × 45.0 × 10.0 cm |
| Packaging volume | 0.075 m³ |
| Net weight | 5.0 kg |
| Gross weight | 10.0 kg |
| Certifications | CE |
| Country of origin | IT |
Frequently Asked Questions
What is the product Stainless steel shelf 80X40X40cm (FORCAR MULTISERVICE) 1600x300mm GDWBS1R163 and what is it used for?
Stainless steel shelf 80X40X40cm (FORCAR MULTISERVICE) 1600x300mm GDWBS1R163 is a professional product for professional ladling and food preparation in large cakes. The product is available from the FERMETECH e-shop.
How to maintain and clean Stainless steel shelf 80X40X40cm (FORCAR MULTISERVICE) 1600x300mm GDWBS1R163?
We recommend cleaning the Stainless steel shelf 80X40X40cm (FORCAR MULTISERVICE) 1600x300mm GDWBS1R163 after every use. Follow the manufacturer's care instructions in the product description.
How to order Stainless steel shelf 80X40X40cm (FORCAR MULTISERVICE) 1600x300mm GDWBS1R163?
You can order Stainless steel shelf 80X40X40cm (FORCAR MULTISERVICE) 1600x300mm GDWBS1R163 conveniently from our e-store fermetech.ee. Add the product to the shopping cart and complete the order.
| Weight (kg) | 5 |
| High (m) | 4 |
| Width (m) | 3 |
| Length (m) | 16 |






