Sink, Open, 1 Bowl 80X70X95cm, SS (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GD127BM2A
EAN: 8050247103127
Brand: FORCAR MULTISERVICE
Unit: pc
Stock qty: Pre-order
Delivery time (day): 30-90
Delivery time within Estonia for stock items approx. 3-5 working days. NOTE! Due to the rapid price increase, prices for non-stock items may change without prior notice! Standard prices with 24% VAT.
18,16 €/Kg
Sink, Open, 1 Bowl 80X70X95cm, SS (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GD127BM2A
Two bowls sinks without drainer - with bottom shelf - depth 700 mm - stainless steel structure - top and bowl in stainless steel AISI 304 - bottom shelf with Omega reinforcement crossbar - h 100 mm backsplash - adjustable feet - drain and overflow drain included.| Technical Specifications | |
|---|---|
| Machine dimensions (L×W×H) | 120.0 × 70.0 × 95.0 cm |
| Packaging dimensions (L×W×H) | 130.0 × 80.0 × 60.0 cm |
| Packaging volume | 0.624 m³ |
| Net weight | 44.0 kg |
| Gross weight | 54.0 kg |
| Certifications | CE |
| Country of origin | IT |
Frequently Asked Questions
What is the product Stainless steel open sink, 1 bowl 80X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GD127BM2A and what is it used for?
Stainless steel open sink, 1 bowl 80X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GD127BM2A is a professional product for professional ladling and food preparation in large cakes. The product is available from the FERMETECH e-shop.
How to maintain and clean the Stainless steel open sink, 1 bowl 80X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GD127BM2A?
We recommend to clean the Stainless steel open sink, 1 bowl 80X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GD127BM2A after every use. Follow the manufacturer's care instructions in the product description.
How to order Stainless steel open sink, 1 bowl 80X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GD127BM2A?
You can order Stainless steel open sink, 1 bowl 80X70X95cm (FORCAR MULTISERVICE) 1200x700mm GD127BM2A conveniently from our e-store fermetech.ee. Add the product to the shopping cart and complete the order.
| Weight (kg) | 44 |
| High (m) | 9.5 |
| Width (m) | 7 |
| Length (m) | 12 |






