Waste Bin 50L Wheel/pedal (FORCAR MULTISERVICE)
EAN: 8050624426306
Brand: FORCAR MULTISERVICE
Unit: pc
Stock qty: Pre-order
Delivery time (day): 30-90
Delivery time within Estonia for stock items approx. 3-5 working days. NOTE! Due to the rapid price increase, prices for non-stock items may change without prior notice! Standard prices with 24% VAT.
Waste Bin 50L Wheel/pedal (FORCAR MULTISERVICE)
Wheeled waste bin. Cylindrical stainless steel structure - Complete with shaped lid - watertight bottom - multidirectional wheels| Technical Specifications | |
|---|---|
| Machine dimensions (L×W×H) | Ø39 × 60.0 cm |
| Packaging dimensions (L×W×H) | 40.0 × 40.0 × 63.0 cm |
| Packaging volume | 0.101 m³ |
| Net weight | 8.5 kg |
| Gross weight | 9.0 kg |
| Capacity | 50 L |
| Certifications | CE |
| Country of origin | IT |
| Weight (kg) | 8.5 |
| High (m) | 6 |
| Width (m) | 0.39 |
| Length (m) | 0.39 |






