Kokgryta 35L Tri-Clamp motoriserad med frekvensomriktare rostfritt stål
Varumärke: Polsinelli
Enhet: st
Lagersaldo: Förbeställning
Leveranstid (dagar): 14-30
![]()
- Fri frakt till paketterminaler för beställningar över 200 €, med undantag för skrymmande varor, varor som väger över 20 kg och projekterbjudanden.
- Leveranstid 3-7 arbetsdagar.
- På grund av snabba förändringar i inköpspriserna är det endast beställda produkter som har ett förutsägbart pris – det slutliga priset kan komma att ändras. Priserna inkluderar moms (24 %). Om produkten kräver installation, se till att beställa en specialist för att installera den!
Användning: Den motoriserade 35L TRI-CLAMP grytan i rostfritt stål med frekvensomriktare är det idealiska verktyget för produktion inom bryggeri-, livsmedels- och läkemedelssektorn där en kvalitetsprodukt krävs samt lämplig för hemmaproduktion.
Egenskaper: Tillverkad av AISI 304 rostfritt stål (18/10) som garanterar perfekt kemisk stabilitet och bevarar produktens organoleptiska egenskaper. Det tjocka locket som är fäst vid grytan med krokar av rostfritt stål säkerställer att rätt temperatur bibehålls. Omrörarmotorn är utrustad med en växelmotor med frekvensomriktare, vilket gör det möjligt att justera varvtalet från 6 till 42 varv/min och vända rotationsriktningen via en praktisk manöverpanel med digital knappsats. Utrustad som standard med TRI-CLAMP snabbkopplingssystem bestående av en DN25 CLAMP 1" 1/2 ventil i rostfritt stål med PG 20 slangnippel i rostfritt stål, packningar och CLAMP-klämmor. Systemets främsta egenskaper är enkel montering och demontering utan verktyg samt enkel rengöring tack vare släta fogar. Utrustad med en analog termometer av professionell kvalitet med givare för enkel kontroll av koktemperaturen.
Tekniska data: Material: AISI 304 rostfritt stål (18/10). Volym: 35L. Enfas 220V motor med display. Effektförbrukning: 0,18kW. Växelmotor 1:50 med frekvensomriktare: justerbar hastighet från 6 till 42 varv/min. Innerdiameter: 370mm. Höjd: 370mm. Totalmått med motor: 450 x 605mm (h). Väggtjocklek: 1mm. Bottentjocklek: 1,5mm.
Varningar: EJ lämplig för induktionsvärmesystem.
Vanliga frågor om 35L Tri-Clamp motoriserad gryta
Vilket material är grytan tillverkad av?
Kan omrörarens hastighet justeras?
Är grytan lämplig för induktionsvärme?
Vad är TRI-CLAMP kopplingssystem?
Vilka är totalmåtten?
| application_area | home, small production, industrial |
| data_logger | no |
| display_type | analog |
| lid_type | reinforced stainless steel lid with stainless steel hooks and knob |
| material | stainless steel 304 |
| package_height | 605 |
| package_length | 450 |
| power_consumption | 0.18 kW |
| power_supply | 220V |
| rotation_speed | 42 |
| tap_configuration | 1 stainless steel valve (CLAMP 1" 1/2) |
| Vikt (kg) | 17.5 |
| Höjd (m) | 0.37 |
| Bredd (m) | 0.37 |
| Längd (m) | 0.45 |














