NOVAX G20 HP 0,8 växlad elektrisk pump för olja
EAN: 8032706072380
Varumärke:
Enhet: st
Lagersaldo: Förbeställning
Leveranstid (dagar): 14-30
![]()
- Fri frakt till paketterminaler för beställningar över 200 €, med undantag för skrymmande varor, varor som väger över 20 kg och projekterbjudanden.
- Leveranstid 3-7 arbetsdagar.
- På grund av snabba förändringar i inköpspriserna är det endast beställda produkter som har ett förutsägbart pris – det slutliga priset kan komma att ändras. Priserna inkluderar moms (24 %). Om produkten kräver installation, se till att beställa en specialist för att installera den!
NOVAX G20 HP 0,8 växlad elektrisk pump för olja
Professionell livsmedelsgodkänd Kugghjulspump för överföring och bearbetning av olivolja, fröölja och andra vegetabiliska oljor. Patenterad Novax™-beläggningsteknik på CuZn Low Lead-legering för förbättrad korrosionsbeständighet och livsmedelssäkerhet.
| Spänning | 230V |
| Effekt | 0.8HP / 0.56kW |
| Ström | 2A |
| Frekvens | 50Hz |
| Varvtal | 2850 RPM |
| Elanslutning | Schuko 16A plug |
| Flöde | 1750 L/h |
| Flödesreglering | Fast |
| Max temperatur | 35°C / 95°F |
| pH | 3–11 |
| Max viskositet | 500 CPS |
| Arbetstryck | 0.4 bar |
| Maxtryck | 2 bar |
| Husmaterial | CuZn Low Lead + Novax™ Coating alloy |
| Lockmaterial | CuZn Low Lead + Novax™ Coating alloy |
| Axeltätning | NBR |
| IP-skyddsklass | IP X4 |
| Ljudnivå | 69dB |
| Sugdjup | 2,0 mt |
| Sugdjup (med ventil) | 5,0 mt |
| Max uppfodringshöjd | 4,0 mt |
| Mått | 120 x 230 x h. 190 |
| Vikt | 5.8kg |
| Egenskaper | Kontinuerlig drift |
| Certifieringar | CE, MOCA |
Kugghjulspump för överföring av viskösa livsmedelsgodkända vätskor: olivolja, fröölja, vegetabiliska oljor, honung och liknande produkter vid temperaturer upp till 35°C. Självrengörande vätskeringskugghjulsteknik.
NOVAX G 20 HP 0,8, Rover, NOVAX G20 HP 0,8 växlad elektrisk pump för olja
| manufacturer_phone | +39 049 5855371 |
| Vikt (kg) | 7.000000 |
| Höjd (m) | 0.19 |
| Bredd (m) | 0.12 |
| Längd (m) | 0.23 |






