Kattila 50L CLAMP moottoroitu ruostumaton teräs
Tavaramerkki: Polsinelli
Yksikkö: kpl
Varastotilanne: Ennakkotilattavissa
Toimitusaika (päivä): 14-30
Ilmainen toimitus pakettiterminaaleihin yli 200 euron tilauksille, lukuun ottamatta suurikokoisia tuotteita, yli 20 kg painavia tuotteita ja projektitarjouksia. - Ilmainen kuriiritoimitus yli 400 euron tilauksille, paitsi kuormalavoilla toimitettavat lähetykset ja projektitarjoukset. Toimitusaika 3–6 työpäivää
- Ostohintojen nopeiden muutosten vuoksi vain tilatut tuotteet ovat hinnaltaan ennustettavissa – lopullinen hinta voi muuttua. Hinnat sisältävät arvonlisäveron (24%). Jos tuote vaatii asennusta, muista tilata asennus ammattilaiselta!
Kattila 50L CLAMP moottoroitu ruostumaton teräs
50 L TRI-CLAMP ruostumaton moottoroitu pata on ihanteellinen työkalu panimo-, elintarvike- ja lääketeollisuuden tuotantoon, jossa vaaditaan laadukasta tuotetta, sekä sopiva kotikäyttöön.
Valmistettu 18/10 ruostumattomasta teräksestä (AISI 304), joka takaa täydellisen kemiallisen vakauden, 50 L CLAMP moottoroitu pata kunnioittaa tuotteen aistinvaraisia ominaisuuksia.
Paksu kansi, joka kiinnittyy patasun ruostumattomilla haoilla, varmistaa oikean lämpötilan säilymisen, myös mäskäyssiipien ansiosta, jotka pitävät tuotteen jatkuvassa liikkeessä 220 V 0,09 kW vaihdemoottorilla.
Se on varustettu vakiona TRI-CLAMP pikaliitosjärjestelmällä, joka koostuu DN25 CLAMP 1" 1/2 ruostumattomasta venttiilistä, PG 20 ruostumattomasta letkusuuttimesta, tiivisteistä ja CLAMP-kiinnikkeistä. Järjestelmän pääominaisuuksia ovat helppo kokoaminen ja purkaminen ilman työkaluja sekä helppo puhdistus sileiden liitosten ansiosta. 50 L pata on myös varustettu ammattilaatuisella analogisella lämpömittarilla, jossa on anturi tuotteen kypsennyslämpötilan helppoon valvontaan, kansi ruostumattomalla nupilla ja kahvoilla.
Tekniset tiedot: Materiaali: AISI 304 ruostumaton teräs. Moottori: 220V 0,09kW. Vaihdemoottori: 28 RPM. Sisähalkaisija: 455mm. Korkeus: 370mm. Seinämän paksuus: 1mm. Pohjan paksuus: 1,5mm.
Varoitukset: AISI 304 ruostumaton teräs EI sovellu induktiolämmitysjärjestelmiin.
Usein kysytyt kysymykset 50L TRI-CLAMP moottoroidusta padasta
Mikä on TRI-CLAMP-järjestelmä ja miksi se on edullinen?
Voidaanko tätä patasu käyttää induktioliedellä?
Mikä on mäskäyssiipien ja vaihdemoottorin tarkoitus?
Mitä tarvikkeita vakiovarusteisiin kuuluu?
Mitkä ovat padan sisämitat?
| application_area | home, small production, industrial |
| display_type | analog |
| lid_type | reinforced stainless steel lid with stainless steel hooks and knob |
| material | stainless steel 304 |
| power_consumption | 0.09 kW |
| power_supply | 220V |
| rotation_speed | 28 |
| tap_configuration | 1 stainless steel valve, TRI-CLAMP 1 1/2" |
| Paino (kg) | 25.0 |
| Korkeus (m) | 0.53 |
| Leveys (m) | 0.455 |
| Pituus (m) | 0.48 |














