Kattila 50L moottoroitu Tri-Clamp taajuusmuuttajalla ruostumaton teräs
Tavaramerkki: Polsinelli
Yksikkö: kpl
Varastotilanne: Ennakkotilattavissa
Toimitusaika (päivä): 14-30
Ilmainen toimitus pakettiterminaaleihin yli 200 euron tilauksille, lukuun ottamatta suurikokoisia tuotteita, yli 20 kg painavia tuotteita ja projektitarjouksia. - Ilmainen kuriiritoimitus yli 400 euron tilauksille, paitsi kuormalavoilla toimitettavat lähetykset ja projektitarjoukset. Toimitusaika 3–6 työpäivää
- Ostohintojen nopeiden muutosten vuoksi vain tilatut tuotteet ovat hinnaltaan ennustettavissa – lopullinen hinta voi muuttua. Hinnat sisältävät arvonlisäveron (24%). Jos tuote vaatii asennusta, muista tilata asennus ammattilaiselta!
Kattila 50L moottoroitu Tri-Clamp taajuusmuuttajalla ruostumaton teräs
50L TRI-CLAMP ruostumaton teräs moottorilla varustettu pata inverterillä on ihanteellinen työkalu tuotantoon panimoteollisuudessa, elintarvike- ja lääketeollisuudessa, jossa vaaditaan laadukasta tuotetta sekä soveltuu kotituotantoon.
Valmistettu 18/10 ruostumattomasta teräksestä (AISI 304), joka takaa täydellisen kemiallisen vakauden. 50L CLAMP moottorilla varustettu pata kunnioittaa tuotteen organolepttisiä ominaisuuksia.
Se on vakiovarusteena TRI-CLAMP pikaliitäntäjärjestelmällä, joka koostuu DN25 CLAMP 1" 1/2 ruostumattomasta teräksestä valmistetusta venttiilista PG 20 ruostumattomasta teräksestä valmistetun letkuliittimen, tiivisteiden ja CLAMP puristimien kanssa. Tämän järjestelmän tärkeimmät ominaisuudet ovat helppo asennus ja purkaminen, joihin ei tarvita työkaluja, ja helppo puhdistus tasaisten liitosten ansiosta. 50L pata on myös varustettu ammattilaatuisella analogisella lämpömittarilla anturilla tuotteen kypsytyslämpötilan helppoa seurantaa varten, kansi ruostumattomasta teräksestä valmistetulla nupilla ja kahvoilla.
Ominaisuudet:
- Materiaali: ruostumaton teräs 18/10 (AISI 304)
- Ruostumattomasta teräksestä valmistetut kahvat
- Vahvistettu ruostumattomasta teräksestä valmistettu kansi ruostumattomasta teräksestä valmistetuin koukuin
- Yksivaihe 220 voltin moottori näytöllä
- Tehonkulutus: 0,18kW
- Ruostumattomasta teräksestä valmistetut mäskäyslavat
- CLAMP 1" 1/2" ruostumattomasta teräksestä valmistettu venttiili
- CLAMP 1" 1/2" ruostumattomasta teräksestä valmistettu letkuliitin PG20
- Ruostumattomasta teräksestä valmistettu liitin CLAMP 1" 1/2
- Ruostumattomasta teräksestä valmistetut kaksoisliitospuristimet CLAMP 1" 1/2
- CLAMP tiivisteet
- Ammattimainen analoginen lämpömittari
- Ruostumattomasta teräksestä valmistettu suoja lämpömittarille
- Sisähalkaisija: 455mm
- Korkeus: 370mm
- Kokonaismitat moottorin kanssa: 525 x 605(h)mm
- Seinämän paksuus: 1mm
- Pohjan paksuus: 1,5mm
- Kierrosluku: 42 rpm
Varoitukset: Patamme on valmistettu AISI 304 ruostumattomasta teräksestä, joten ne EIVÄT sovellu induktiokeittolevyihin.
| application_area | home, small production, industrial |
| automation_type | inverter (adjustable) |
| display_type | analog |
| lid_type | reinforced stainless steel lid with hooks |
| material | stainless steel 304 |
| power_consumption | 0.18 kW |
| power_supply | 220V |
| rotation_speed | 42 |
| tap_configuration | 1 stainless steel valve, TRI-CLAMP 1" 1/2" |
| Paino (kg) | 25.0 |
| Korkeus (m) | 0.605 |
| Leveys (m) | 0.455 |
| Pituus (m) | 0.525 |














