Kattila 75L moottoroitu Tri-Clamp taajuusmuuttajalla ruostumaton teräs
Tavaramerkki: Polsinelli
Yksikkö: kpl
Varastotilanne: Ennakkotilattavissa
Toimitusaika (päivä): 14-30
Ilmainen toimitus pakettiterminaaleihin yli 200 euron tilauksille, lukuun ottamatta suurikokoisia tuotteita, yli 20 kg painavia tuotteita ja projektitarjouksia. - Ilmainen kuriiritoimitus yli 400 euron tilauksille, paitsi kuormalavoilla toimitettavat lähetykset ja projektitarjoukset. Toimitusaika 3–6 työpäivää
- Ostohintojen nopeiden muutosten vuoksi vain tilatut tuotteet ovat hinnaltaan ennustettavissa – lopullinen hinta voi muuttua. Hinnat sisältävät arvonlisäveron (24%). Jos tuote vaatii asennusta, muista tilata asennus ammattilaiselta!
Kattila 75L moottoroitu Tri-Clamp taajuusmuuttajalla ruostumaton teräs
75 L Tri-Clamp ruostumattomasta teräksestä valmistettu moottoroitu pata taajuusmuuttajalla on ihanteellinen työkalu panimo-, elintarvike- ja lääketeollisuuden tuotantoon, jossa vaaditaan laadukasta tuotetta, sekä vaativaan kotikäyttöön.
Valmistettu 18/10 ruostumattomasta teräksestä (AISI 304), joka takaa täydellisen kemiallisen stabiilisuuden, 75 L Clamp moottoroitu pata kunnioittaa tuotteen aistinvaraisia ominaisuuksia.
Paksu kansi, joka on kiinnitetty patariin ruostumattomilla hakasilla, varmistaa oikean lämpötilan säilymisen, samoin kuin mäskäyslavat, jotka pitävät tuotteen jatkuvassa liikkeessä taajuusmuuttajalla varustetulla vaihdemoottorilla, mahdollistaen pyörimisnopeuden säädön 6:sta 42:een kierr./min ja pyörimissuunnan vaihdon digitaalisella näppäimistöllä varustetulla käytännöllisellä ohjauspaneelilla.
Vakiona on Tri-Clamp pikaliitäntäjärjestelmä, joka koostuu DN25 Clamp 1" 1/2 ruostumattomasta venttiilistä, PG 20 ruostumattomasta letkuliittimestä, tiivisteistä ja Clamp-kiinnittimistä. Järjestelmän tärkeimmät ominaisuudet ovat helppo kokoaminen ja purkaminen ilman työkaluja sekä puhdistuksen helppous sileiden liitosten ansiosta.
Ominaisuudet: AISI 304 ruostumattomasta teräksestä valmistettu rakenne, analoginen lämpömittari anturilla, vahvistettu kansi hakasilla, mäskäyslavat, vaihdemoottori taajuusmuuttajalla (6-42 kierr./min säädettävä), Tri-Clamp DN25 liitäntäjärjestelmä.
Tekniset tiedot: Tilavuus: 75L. Materiaali: AISI 304. Teho: 0,18kW. Moottori: 220V yksivaiheinen taajuusmuuttajalla. Sisähalkaisija: 455mm. Korkeus: 495mm. Seinämän paksuus: 1mm. Pohjan paksuus: 1,5mm.
Varoitukset: EI sovellu induktiolämmitysjärjestelmiin.
Usein kysytyt kysymykset 75L Tri-Clamp moottoroidusta padasta
Mikä on taajuusmuuttajan tehtävä vaihdemoottorissa?
Soveltuuko pata induktiolämmitykseen?
Mitkä ovat Tri-Clamp DN25 -liitännän edut?
Miksi käytetään AISI 304 ruostumatonta terästä?
Millaista virtalähdettä moottori vaatii?
| application_area | home, small production, industrial |
| automation_type | inverter, digital keypad |
| display_type | analog |
| lid_type | reinforced with stainless steel hooks |
| material | stainless steel 304 |
| package_depth | 455 |
| package_height | 705 |
| package_length | 525 |
| power_consumption | 0.18 kW |
| power_supply | 220V |
| rotation_speed | 42 |
| tap_configuration | 1 valve CLAMP 1" 1/2, PG20 hose nozzle |
| Paino (kg) | 37.5 |
| Korkeus (m) | 0.495 |
| Leveys (m) | 0.455 |
| Pituus (m) | 0.525 |













