Puristin pystysuora Alfa 60 irrotettavalla häkillä ruostumaton teräs
Tavaramerkki: Polsinelli
Yksikkö: kpl
Varastotilanne: Ennakkotilattavissa
Toimitusaika (päivä): 14-30
Ilmainen toimitus pakettiterminaaleihin yli 200 euron tilauksille, lukuun ottamatta suurikokoisia tuotteita, yli 20 kg painavia tuotteita ja projektitarjouksia. - Ilmainen kuriiritoimitus yli 400 euron tilauksille, paitsi kuormalavoilla toimitettavat lähetykset ja projektitarjoukset. Toimitusaika 3–6 työpäivää
- Ostohintojen nopeiden muutosten vuoksi vain tilatut tuotteet ovat hinnaltaan ennustettavissa – lopullinen hinta voi muuttua. Hinnat sisältävät arvonlisäveron (24%). Jos tuote vaatii asennusta, muista tilata asennus ammattilaiselta!
Puristin pystysuora Alfa 60 irrotettavalla häkillä ruostumaton teräs
Käyttö: Ammattimainen pystypuristin rypälejätteiden käsittelyyn sadonkorjuun jälkeen ja hedelmien jalostamiseen hillonvalmistukseen.
Ominaisuudet: Ruostumaton teräsrakenne irrotettavalla keräysaltaalla, sähkökäyttö yksivaiheisella moottorilla (220V), automaattinen painemittarin säätö (350 ilmakehää), kaksitoiminen kromipinnoitettu mäntä nopeaan palautusvoimaan.
Tekniset tiedot: Tilavuus: 210L rypälejätteitä (700kg rypäleitä). Käyttöpaine: 350 ilmakehää. Virransyöttö: 220V, 700W. Paino: 400kg. Mitat: 1100 x 1320 x 2050mm(k). Häkki: Ø600mm sisä, Ø670mm ulko, 740mm korkeus. Irrotettava allas päähitsatulla 1"1/4 GAS liitoksella ja kärryillä.
Usein kysytyt kysymykset tuotteesta Press vertical Alfa 60
Mitä hedelmiä tällä puristimella voi käsitellä?
Onko puristimen puhdistaminen helppoa?
Millainen sähköliitäntä puristimeen tarvitaan?
Mikä on puristimen tilavuus?
Mikä on suurin puristuspaine?
| application_area | industrial |
| basket_volume | 210 |
| material | stainless steel |
| max_pressure | 355 |
| power_consumption | 700 W |
| power_supply | 220V |
| pressing_method | hydraulic |
| pressure_adjustable | yes |
| productivity_output | 700 kg/h |
| product_compatibility | grape marc, jam, grapes, fruit |
| Paino (kg) | 400.000000 |
| Korkeus (m) | 2.05 |
| Leveys (m) | 0.6 |
| Pituus (m) | 1.1 |










