Puristin Alfa 50 Inox pystysuora pyörivällä korilla
Tavaramerkki: Polsinelli
Yksikkö: kpl
Varastotilanne: Ennakkotilattavissa
Toimitusaika (päivä): 14-30
Ilmainen toimitus pakettiterminaaleihin yli 200 euron tilauksille, lukuun ottamatta suurikokoisia tuotteita, yli 20 kg painavia tuotteita ja projektitarjouksia. - Ilmainen kuriiritoimitus yli 400 euron tilauksille, paitsi kuormalavoilla toimitettavat lähetykset ja projektitarjoukset. Toimitusaika 3–6 työpäivää
- Ostohintojen nopeiden muutosten vuoksi vain tilatut tuotteet ovat hinnaltaan ennustettavissa – lopullinen hinta voi muuttua. Hinnat sisältävät arvonlisäveron (24%). Jos tuote vaatii asennusta, muista tilata asennus ammattilaiselta!
Puristin Alfa 50 Inox pystysuora pyörivällä korilla
Käyttö: Ammattimainen pystypuristin viinirypäleen jäännösten käsittelyyn sadonkorjuun jälkeen, sopii myös hedelmien jalostukseen hillonvalmistuksessa.
Ominaisuudet: Ruostumaton teräs rakenne pyörivällä keräysaltaalla helppoa kuormausta ja poistoa varten. Yksivaiheinen moottori (220V). Automaattinen paineensäätö painemittarilla (350 ilmakehää). Kaksitoiminen kromipinnoitettu mäntä nopeaan ja tehokkaaseen toimintaan.
Tekniset tiedot: Tuotantokapasiteetti: 400kg rypäleitä. Viinirypäletiiviste tilavuus: 125L. Virtalähde: 220V. Kulutus: 700W. Käyttöpaine: 350 ilmakehää. Paino: 300kg. Mitat: 1250×1000×1960mm(k). Häkin sisähalkaisija: 500mm, ulko: 560mm, korkeus: 640mm. Ruostumaton teräs keräysallas päätyhitsauksella 1"¼ GAS. Ruostumaton teräs puristuslevy.
| pystypuristin, rypälepuristin, hedelmäpuristin, ruostumaton teräs, hillonvalmistus, 125L, 220V
Usein kysytyt kysymykset tuotteesta Press Alfa 50 Inox kääntyvällä häkillä
Mikä on puristimen tilavuus?
Mikä tekee tästä mallista erityisen?
Millainen sähköliitäntä puristimeen tarvitaan?
Mitä hedelmiä voidaan puristaa?
Miten puristimen paluuvoima toimii?
| application_area | small production, industrial |
| display_type | analog |
| manometer_count | 1 |
| material | stainless steel |
| power_consumption | 700 W |
| power_supply | 220V |
| pressing_method | hydraulic |
| pressure_adjustable | yes |
| productivity_output | 400 kg/h |
| product_compatibility | grape, fruit |
| Paino (kg) | 300.000000 |
| Korkeus (m) | 1.96 |
| Leveys (m) | 0.5 |
| Pituus (m) | 1.25 |









