Seula Robot Coupe C120 ammattimainen
Tavaramerkki: Robot Coupe
Yksikkö: kpl
Varastotilanne: Ennakkotilattavissa
Toimitusaika (päivä): 30-90
Ilmainen toimitus pakettiterminaaleihin yli 200 euron tilauksille, lukuun ottamatta suurikokoisia tuotteita, yli 20 kg painavia tuotteita ja projektitarjouksia. - Ilmainen kuriiritoimitus yli 400 euron tilauksille, paitsi kuormalavoilla toimitettavat lähetykset ja projektitarjoukset. Toimitusaika 3–6 työpäivää
- Ostohintojen nopeiden muutosten vuoksi vain tilatut tuotteet ovat hinnaltaan ennustettavissa – lopullinen hinta voi muuttua. Hinnat sisältävät arvonlisäveron (24%). Jos tuote vaatii asennusta, muista tilata asennus ammattilaiselta!
151,96 €/Kg
Seula Robot Coupe C120 ammattimainen
Robot Coupe C120 -kompakti pöytämallinen sihti-/kivenpoistokone on valmistettu kokonaan ruostumattomasta teräksestä ja varustettu 400 V, 900 W oikosulkumoottorilla. Teholla 120 kg/h se soveltuu erinomaisesti kastikkeiden, soseiden, kasvis- ja hedelmävaahtojen, kastikkeiden, kalakeittojen ja monien muiden ruokien valmistukseen.
Robot Coupe C120 -sihti-/kivenpoistokone erottelee siemenet, kivet, kuidut ja ruodot murskaamatta niitä, estäen karvaan maun muodostumisen valmistuksessa.
Pestyt tuotteet voidaan syöttää täyttökoriin jatkuvasti, jopa kuorimatta tai kiviä poistamatta. Syötön jälkeen tuotteet putoavat koriin, jossa lapajärjestelmä sentrifugoi niitä nopeudella 1500 rpm.
Ominaisuudet:
- Oikosulkumoottori
- Teho: 900 W
- Jännite: kolmivaihe 400 V
- Nopeus: 1500 rpm
- Kapasiteetti: 120 kg/tunti
- Jatkuva tuotteiden syöttö
- Jatkuva jätteiden poisto
- Kulho: ruostumaton teräs
- Moottoriyksikkö: ruostumaton teräs
- Kori: ruostumaton teräs
- Pöytämalli
- 1 mm reikien sihti mukana
- Mitat: 1030 x 400 x 860h mm
- Paino: 46 kg
Usein kysyttyjä kysymyksiä Robot Coupe C120:sta
Mitä tuotteita C120:lla voi käsitellä?
Pitääkö tuotteet kuoria tai kivettää ennen käsittelyä?
Millainen sähköliitäntä C120 vaatii?
Onko C120 helppo puhdistaa?
Voiko eri tuotteille käyttää lisäsihtejä?
| application_area | small production |
| filtration_precision | 1 |
| manufacturer_phone | +33 1 43 98 88 33 |
| material | stainless steel |
| power_consumption | 900 W |
| power_supply | 400V |
| productivity_output | 120 kg/h |
| rotation_speed | 1500 |
| Paino (kg) | 46.000000 |
| Korkeus (m) | 0.86 |
| Leveys (m) | 0.4 |
| Pituus (m) | 1.03 |








